Hvem er vi

 

Søndersø Energi – det betaler sig

Jysk fornuft kombineret med kvalitet og ordentlighed

Hos Søndersø Energi har vi siden 2008 dedikeret os til at finde, levere og installere de bedste energirigtige løsninger til vores kunder. Vi vil med fokus på kvalitet og ordentlighed sikre, at flest mulige trygt kan skifte til grøn energi – til gavn for klimaet og vores kunders økonomi.

Vi er specialister i varmepumper, jordvarmeanlæg, solceller og vindmøller. Vi har leveret mere end 1.000 løsninger i hele landet – til private boliger, erhvervsbygninger og til landbruget. Du finder os i Aabenraa. Her stikker vores rødder dybt i den jyske muld. Som kunde hos Søndersø Energi betyder det for dig, at et ord er et ord – og en aftale er en aftale. Vi sender aldrig ekstra regninger.

Det er grøn energi med tryghed.

Personerne bag

Poul Søndersø

Indehaver

Tlf. +45 6021 8152
poul@sonderso-energi.dk

Mogens

Salgschef

Tlf. +45 6015 7052
mogens@sonderso-energi.dk

Niels

Projekt Salg

Tlf. +45 6024 8752
niels@sonderso-energi.dk

Jens 

Konsulent

Tlf. +45 2098 5215
jens@sonderso-energi.dk

Dannie

Konsulent

Tlf. +45 6024 7952
dannie@sonderso-energi.dk

Leif

Konsulent

Tlf. +45 6024 8652
leif@sonderso-energi.dk

Wiebke

Bogholderi

Tlf. 6014 7652
wiebke@sonderso-energi.dk

Michael

Teknisk ansvarlig

Tlf. 6130 5595
info@sonderso-energi.dk

Margit

Projektledelse

Tlf. +45 6012 2452
margit@sonderso-energi.dk

Lone

Projektledelse

Tlf. +45 6013 7952
lone@sonderso-energi.dk

Susanne

Planlægning

Tlf. 6012 4452
susanne@sonderso-energi.dk

Frank

Planlægning & aftersales

Tlf. +45 6024 7852
frank@sonderso-energi.dk

Inger

Kontor

Tlf. +45 6012 6352
inger@sonderso-energi.dk

Pia

Kontor

Daniel

Kontor

daniel@sonderso-energi.dk

 

James

Montage

Tlf. +45 5381 5215

Hans Henrik

Montage

Tlf. +45 2261 5215

Nicolai

Montage

Tlf. +45 5380 5215

Vi vil gøre en forskel for naturen og for dig

Se en kort video om Søndersø Energi. Om hvad der ligger os på hjerte, og hvordan vi kan være med til at spare penge for dig, samtidig med at vi hjælper vores natur.

Søndersø Energi A/S

Hvorfor vælge Søndersø Energi?

Med mere end 15 års brancheerfaring ved vi, hvad vi taler om. Vi er altid klar til at rådgive dig med professionel vejledning og knowhow. Med udgangspunkt i dine forventninger og ønsker finder vi den energirigtige løsning, der bedst passer til dine behov – og med høj kvalitet og driftssikkerhed vil gøre en forskel.

Vi stræber altid efter at give vores kunder en perfekt oplevelse – lige fra den første kontakt med Søndersø Energi til et afsluttet projekt og den efterfølgende service. Derfor samarbejder vi kun med udvalgte og betroede håndværkere og VVS’ere. Vi lever af tilfredse kunder, da de er vores bedste ambassadører.

Det er grøn energi med tryghed.

Varmepumper

Jordvarme

Vindmøller

Solceller

Kontakt os

Spørgsmål? Så skriv endelig...

Søndersø Energi A/S
Møllemærsk 29
6200 Aabenraa

Tlf. 30 52 52 15
E-mail: info@sonderso-energi.dk
Cvr. nr. 34726647